• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

B. Michalčík: Losos steak na ryžových rezancoch s kokosovým mliekom a špenátom

Braňo veľmi rád pripravuje ryby a tentoraz recept prispôsobil tak, aby si ho mohli pripraviť aj ľudia, ktorí vynechávajú v potravinách lepok a mliečnu bielkovinu. Použité ryžové cestoviny a kokosové mlieko tieto požiadavky spĺňajú. :) Vznikla z toho veľmi zaujímavá kombinácia potravín a recept, ktorý isto ocenia všetci, nie len ľudia s potravinovou alergiou. Smelo do toho, pochutíte si!

Varený losos steak s ryžovými rezancami s kokosovým mliekom, limetkou a baby špenátom... Mňam!

Budeme potrebovať (na 4 porcie):

  • 0,6 kg losos filet bez koše
  • 1 l zeleninový vývar
  • 0,3 dcl biele víno polosladké (najlepšie ryžové)
  • 0,5 kg ryžové rezance
  • 1 l kokosové mlieko
  • 0,5 kg baby špenát
  • 100 g Ghee maslo
  • 2 ks limetka
  • soľ, sečuánske korenie podľa chuti

Postup:

Rezance: Na ghee masle orestujeme baby špenát, zalejeme šťavou z jednej limetky a kokosovým mliekom. Osolíme, okoreníme podľa chuti, necháme prísť k varu a pridáme ryžové rezance. Povaríme krátko (cca 2 min.), odstavíme, zakryjeme pokrievkou a necháme dôjsť cca 10 minút. Pred podávaním dochutíme soľou, korením a limetkovou šťavou podľa chuti.

Losos: Do kostróla nalejeme vývar, víno a necháme zovrieť. Vložíme losos, stiahneme stupeň na minimum a varíme cca 5 min. (záleží od hrúbky filetu). 

Servírovanie: Na tanier naservírujeme rezance, položíme na ne losos steak a dozdobíme limetkou.

Dobrú chuť!

Recept pripravil Branislav Michalčík:

Braňo je rodák z Levoče, ktorý býva už niekoľko rokov v Spišskej Novej Vsi. V kuchyni začal pracovať ako 15 ročný. Už ako dieťa vedel, čím chce byť - odmalička prezeral kuchárske knihy a časopisy a skúšal variť. Po skončení školy pôsobil v Taliansku v meste Piacenza. Neskôr pracoval ako šéfkuchár v Levoči, v Slovenskom Raji a v rezorte Levočská dolina. Rozhodol sa však vydať vlastnou cestou. Oslovujú ho zabehnuté reštaurácie s prosbou o pomoc, ale aj nové prevádzky, ktorým vytvára koncept. Popri tom vykonáva aj poradenskú činnosť a školenia po celej SR pre firmu Bidfood.

V rámci gastronómie nechce stáť na jednom mieste, ale napredovať a neustále sa vzdelávať. Jeho vzorom je každý šikovný kuchár, ktorý ho motivuje a inšpiruje. Miluje čerstvé, voňavé a farebné suroviny a bylinky, fascinujú ho nové chute a odvážne kombinácie. Varenie je jeho závislosť.

Voľný čas venuje svojej milovanej rodine - manželke a maličkej dcérke Noemi. Má veľa nápadov a plánov do budúcnosti, na ktorých pracuje, ale zatiaľ nám ich neprezradí :) Sme zvedaví a držíme Braňovi palce!

Ak sa vám recept páči, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Copyright © 2019 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved.

Foto: archív B. M.

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info