• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

Peter Varga: ​Írsky Bailey´s Cheesecake

Jednoduchý a chutný recept na lahodný cheesecake od majstra kuchára s dobrým srdcom Petra Vargu. Írsky likér Bailey´s mu dodá ten správny šmrnc. :) Tento recept nájdete aj v skvelej kuchárskej knihe, ktorú vydal Peter na vlastné náklady a jej kúpou môžete prispieť na dobrú vec. Viac sa dozviete tu.

Budeme potrebovať:

Cesto 

  • 300 g lineckých keksíkov 
  • 125 g masla 

Krém 

  • 40 g želatína 
  • 200 ml smotana na šľahanie 
  • 450 g mäkký syr, najlepšie Philadelphia 
  • 125 g praškový cukor 
  • 20 ml Bailey’s likér
  • 50 g čokoladový prášok

Postup: 

Pomleté linecké keksíky zmiešame s rozpusteným maslom. Zmes naukladáme na spodok tortovej formy, alebo do viacero menších foriem, napr. do plechu na muffiny

Smotanu so syrom a cukrom zmiešame a vyšľaháme do peny, pridáme rozpustenú želatínu a 20 ml írskeho likéru. Ak by ste chceli dvojfarebný krém, do ½ krému primiešajte 50 g čokoládového prášku. Zmes pridáme na cesto, najprv čokoládový krém, potom smotaný. Dezert necháme vychladnúť a stuhnúť v chladničke aspoň 12 hodín. 

Dekorujeme podľa svojej fantázie, napríklad černicami, ríbezľami, jahodami, zmrzlinou, čokoládou a lístkami mäty.

Peter Varga pochádza z dedinky Tureň pri Senci. K vareniu privoňal vďaka svojej babičke, ktorá ho už ako 4 ročného naučila pripraviť nie jednoduché jedlo, rovno ťahanú štrúdľu. :) Za kuchára sa vyučil v Nových Zámkoch. Pôsobil vo Vajnoroch, neskôr v bratislavskej reštaurácii Erato, či v hotelovej reštaurácii hotela Marrols. Po skvelej práci prišla prvá ponuka do zahraničia - otvoriť 2 talianske reštaurácie v Írskom Dubline. S úspechmi rástla chuť a láska k vareniu, preto Peter pokračoval v zdokonaľovaní v špičkovom hoteli The Gibson v Dubline. Tu pôsobí už niekoľko rokov ako šéfkuchár. Ako hovorí, zahraničie ho naučilo vážiť si kolegov, klientov a všetkých ľudí okolo seba. V zahraničí varil aj pre tím speváčky Beyoncé, Jennifer Lopez, Justin Biebera, Simply Red, Andrea Bocelli, či pre futbalistov FC Liverpool.

Peter vydal knihu receptov "In the Hands of a Chef". Kniha vznikla ako poďakovanie jeho nebohej babičke, ktorá v ňom ako prvá objavila talent kuchára a naučila ho variť nielen podľa receptov, ale hlavne srdcom a s láskou. Peter má skutočne veľmi dobré srdce, a to dokazuje aj tým, že celý výťažok z predaja tejto knihy venuje nevyliečiteľne chorým detičkám, ktoré ležia detskej nemocnici Crumlin Children Hospital v írskom Dubline.

Čoskoro vydá aj ďalšiu knihu receptov, ale medzitým ešte podpísal exkluzívnu zmluvu na natáčanie relácie The First Date pre írsku televíziu RTE. Špeciálnu zmluvu na krátku dobu má aj so spoločnosťou NBC Universal. My sa veľmi tešíme, že sa Petrovi tak darí a držíme mu palce aj do budúcna!

Copyright © 2019 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved.

Foto autor: Wojciech Stepien, Leeson Street Photography

Peter Varga: IN THE HANDS OF A CHEF

Ak sa vám recept páči, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info