• overené zákazníkmi
 • nakupujbezpecne.sk

Michal Antol: Bravčový trhaný burger s pečenými zemiakmi

RECEPT NA GRILOVANIE, S KTORÝM ZAŽIARITE!

S týmto receptom budete na najbližšej grilovačke šéfkuchárom. A to doslova – zostavil ho pre vás totiž skutočný šéfkuchár Michal Antol. Poďte si s nami vyskúšať grilovaný recept, ktorý vašich hostí očarí :)

Na prípravu bravčového trhaného burgeru s pečenými zemiakmi potrebujeme:

 • 1 ks bravčové koleno čerstvé (cca 1 kg bez kosti)
 • bravčová masť
 • 4 ks domáca žemľa
 • 150 g kvalitný syr cheddar
 • 150 g prerastená slanina nakrájaná na plátky
 • sterilizovaná uhorka
 • šalát (príp. ďalšia zelenina podľa chuti, napríklad paradajky)
 • Viedenská cibuľa - 1 veľká cibuľa, 100 ml mlieko, múka, olej na vyprážanie
 • 500 ml domáca BBQ omáčka - 250 g trstinový cukor, 5 kg sterilizované drvené paradajky (pomodoro), 250 ml Coca Cola, 100 ml Worchester omáčka, 1 pol. lyžica chilli, pár kvapiek jablkového octu
 • Zemiaky, maslo, bylinková soľ

Postup:

Domáca BBQ omáčka: Trstinový cukor rozpustíme na karamel. Pridáme drvené paradajky a varíme, pokiaľ sa karamel nerozpustí. Potom pridáme Coca Colu, Worchester omáčku, chilli a jablkový ocot. Všetko prevaríme a rozmixujeme na omáčku.

Mäso: Bravčové koleno dobre nasolíme a necháme odpočinúť na 12 hodín. Potom koleno konfitujeme 20 hodín pri teplote 80 stupňov celé ponorené v bravčovej masti. Uvarené koleno natrháme na väčšie kusy. Mäso zmiešame s BBQ omáčkou a dáme do grilu na kovovú misku. V grile sa mäsko pekne prevonia a vyredukuje sa prebytočná šťava. Grilujeme cca 15 minút.

Viedenská cibuľa: Cibuľu nakrájame na tenké krúžky a namočíme aspoň na hodinu do mlieka. Potom ju vyberieme, dobre osušíme, obalíme v múke a sprudka opražíme. 

Zemiaky: Uvarené zemiaky položíme na rošt na 5-7 minút, aby chytili voňu a farbu po rozpálenom uhlí. Vyberieme z grilu a dochutíme maslom a bylinkovou soľou.

Príprava burgru: Domácu žemľu prekrojíme na polovicu a opečieme na grile z každej strany. Na žemľu dáme mäso s BBQ omáčkou, syr cheddar a plátok slaniny a dáme zapekať na gril. Po rozpustení syra burger dozdobíme viedenskou cibuľou, plátkami uhorky a šalátom. Podávame s pečenými zemiakmi.

Dobrú chuť! ;)

Tento recept pre vás pripravil Michal Antol. Vo svojej reštaurácii pripravuje grilované jedlá na keramickom grile Kamado Joe na drevené uhlie.

Michal Antol je rodák z Banskej Bystrice a tu aj v súčasnosti pôsobí vo svojej reštaurácii Grill Bar Podlavice. Kuchárčina mu bola súdená, už ako 13 ročný získaval skúsenosti v rodinnom penzióne v Nízkych Tatrách. Neskôr, po skončení školy, pracoval v Hoteli Lux v B. Bystrici, kde mu cenné skúsenosti odovzdal výborný šéfkuchár Vladimír Rybár. Tie po čase zužitkoval a obohatil v zahraničí - v Štokholme (Švédsko), Londýne (UK) a Mníchove (Nemecko). Až sa nakoniec vrátil späť do svojho rodného mesta a otvoril si vlastnú reštauráciu.

Nie náhodou je to reštaurácia zameraná na grilované jedlá. Grilovanie je jeho vášňou. Baví ho skúšať nové jedlá z grilu - grilovaná zelenina, ryby, marinované mäsá, ... Plány do budúcna sú jasné: pracovať na nových jedlách v lístku a zameriavať sa na grilované a údené ryby, a sušené a odležané mäsá. 

Svoje skúsenosti chce odovzdávať ďalej, a to najmä svojim dvom synom. Verí, že aj z nich budú výborní kuchári :) Jeho vzorom a inšpirátorom je špičkový šéfkuchár Peter Kulhány. Váži si na ňom to, že je to profesionál srdcom i dušou. Má nevídaný zápal v tom, čo robí a je veľký perfekcionista. Jednoducho všetko musí byť vždy TIP-TOP. A také budú aj Miškove recepty, na ktoré sa nesmierne tešíme :)

Ak sa Vám recept páči, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi. Aké sú Vaše obľúbené recepty na grilovačku? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Copyright © 2018 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved.

Foto zdroj: archív M. A.

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info