• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

​Kde hľadať najlepšiu pizzu? Šéfkuchár tvrdí, že na Slovensku

Talentovaný slovenský šéfkuchár Peter Varga najlepšiu pizzu vo svojom živote ochutnal v Bratislave. Čím bola taká výnimočná?

Snáď neexistuje kút sveta, ktorý by ešte nezakúsil pizzu. Toto úžasne prispôsobivé jedlo si zamilovali takmer všetky národy. Tenká placka z kysnutého cesta totiž znesie akýkoľvek súbor ingrediencií, presne podľa chuti konkrétneho labužníka. 

No nech je to v Nórsku, Číne alebo Kolumbii, všetkým je jasné, že pôvod pizze treba hľadať v jedinej krajine – Taliansku. Dôkazy o pečení ploských tenkých bochníkov kysnutého cesta na horúcom kameni pochádzajú ešte z čias Etruskov. História pizze pod týmto názvom je dokumentovaná zhruba od roku 1000 v dialekte z okolia Neapolu. 

Dozviete sa:

  • Aké sú najobľúbenejšie druhy pizze?
  • Vďaka čomu môže byť aj pizza zo Slovenska špeciálna a výnimočne chutná?
  • Ako pripraviť tú najlepšiu pizzu na svete?
  • Peter tiež prezradí skvelú novinku, čítajte!

Kde hľadať najlepšiu pizzu?

Kde hľadať tú najlepšiu? 

Kolískou tohto slaného koláča je síce Taliansko, no názory v otázke, ktorá pizza je najlepšia na svete, sa rozchádzajú. Každému chutí niečo iné. Slovenský šéfkuchár Peter Varga v tom má jasno. „Mám rád čerstvú, voňavú pizzu s tenkým cestom v strede a hrubšími okrajmi,“ prezradil. 

Čo sa týka druhov pizze, v Taliansku je najobľúbenejšia Margherita, v USA Pepperoni a na Slovensku asi šunková s kukuricou. Asi sa dá predpokladať, že tá pravá talianska je tá najlepšia, ale priznám sa so svojou skúsenosťou na Slovensku - môžem potvrdiť, že tá naša vie byť niekedy ďaleko lepšia než v samotnom Taliansku,“ povedal Peter Varga, ktorý žil viac ako 15 rokov v Írsku, kde pracoval ako šéfkuchár prestížneho hotela The Gibson. Varil pre Beyoncé, Justina Biebera, Jennifer Lopez, Lady Gaga, Eda Sheerana, Coldplay alebo R.E.M., svoje kulinárske umenie predvádzal aj v írskej televíznej šou. 

Kde hľadať najlepšiu pizzu?

Čím je tá slovenská pizza špeciálna? 

Možno hádate bryndzu či klobásku. Tajomstvo je však ukryté priamo v ceste. „Najlepšia pizza, akú som kedy ochutnal, bola z Bratislavy. Bol som veľmi prekvapený štruktúrou, kvalitou a chuťou kváskovej pizze,“ priznáva talentovaný šéfkuchár. 

Okrem prekvapivého výsledku nahradenia droždia kváskom porozprával aj vlastnostiach, ktoré by mala mať naozaj dobrá pizza. „V prvom rade je dôležitá vizuálna stránka – pizza musí dobre vyzerať, musíte ju chcieť zjesť. Samozrejme, veľmi dôležitý je stupeň prepečenia – nemôže byť spálená, ale ani surová, to všetko záleží na dobrom pizzerovi. A v neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na použitie kvalitných surovín do základu pizze a tým je paradajkový základ zo sladkých paradajok z juhu Talianska a kvalitnej talianskej mozzarelly,“ povedal kuchár celebrít. 

Kde hľadať najlepšiu pizzu?

Nie je pizza ako pizza 

Keď si vyhľadáte recepty na pizzu, zvyčajne sa do cesta pridáva len pár surovín. Nič zložité a predsa to nie je celkom jednoduché. K zaujímavostiam pizze totiž patrí aj fakt, že skutoční pizzamajstri ovládajú množstvo trikov, ako receptúry vylepšiť a dať im navyše vlastný rukopis. 

„Základom každej dobrej pizze je kvalitná pec a cesto z kvalitnej múky. Dôležitý je správny pomer ingrediencií, postupnosť ich pridávania v procese miesenia, ale aj samotný čas miesenia,“ hovorí šéfkuchár, ktorý odporúča nechať cesto odležať 24 hodín. „Potom sa s ním lepšie pracuje a okraje krásne vyjdú hore,“ dodáva Peter Varga, ktorý svoju lásku k talianskej kuchyni nezaprie. 

Peter Varga

Práve reštauráciu v tomto štýle si vybral pre svoj návrat na Slovensko po 15 rokoch strávených v Írsku. „Priznám sa, že ponúk som mal veľmi veľa, absolvoval som množstvo stretnutí, kde som sa zoznamoval s jednotlivými majiteľmi reštaurácií a ochutnal som veľa jedál v množstvách reštaurácií.“ 

Svoje skúsenosti, technologické postupy, recepty a gastronomické zážitky posunie novým bratislavským kolegom a hosťom. „Veľmi sa teším na svoj návrat na Slovensko, na priateľov a svoju rodinu. Po profesionálnej stránke chcem odovzdať všetky svoje skúsenosti a vedomosti a vybudovať jednu z najlepších reštaurácií, kde sa hostia budú cítiť dobre a radi sa k nám vrátia aj s celou rodinou aj priateľmi,“ doplnil.

Viac o tom, v ktorej reštaurácii a odkedy bude hviezdny šéfkuchár variť, vám prinesieme v samostatnom interview už o pár týždňov. Sledujte náš blog!

Petrovi ďakujeme a želáme mu šťastný návrat na Slovensko!

Copyright © 2019 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved

Foto: Keith Owens, archív P. V.

Pizza

Akú pizzu máte najradšej? Napíšte nám do komentára.

Ak sa vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info