• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

Len 20-ročný mladík vydal a ilustroval vlastného gastrosprievodcu

Na vydanie knihy si zarobil počas brigády v zahraničí.

Študent hotelovej akadémie v Piešťanoch Andrej Šulka vytvoril šikovného sprievodcu svetom gastronómie. Iba 20-ročný mladík si dokonca knihu aj sám ilustroval. Publikácia At The Beginning otvára dvere do sveta kuchyne, vína, baru a baristiky.

Andrej Šulka At The Beginning

Na vydanie si našetril sám 

Andrej sa rozhodol knihu napísať po tom, ako na nič podobné nikde nenatrafil. „Vždy som hľadal v kníhkupectvách knihu, ktorá by ponúkala stručné základy z každej oblasti, teda z kuchyne, somelierstva, baristiky a barmanstva. Moje hľadanie bolo ale neúspešné, tak som sa rozhodol, že si ju napíšem sám,“ smeje sa študent. 

Do vydania dokonca investoval vlastné peniaze zarobené počas letnej brigády na Korzike. Priznal však, že už sa začína črtať aj spolupráca s vydavateľstvom.

Začalo sa to zápiskami z brigád 

Celkom na začiatku pritom nebola túžba vydať knihu. „Pôvodne to boli iba moje poznámky, ktoré som získaval počas rôznych pracovných príležitosti na Slovensku, ale aj v zahraničí. Asi pred rokom som sa rozhodol, že k tým poznámkam dokreslím ilustrácie a zrazu sa z toho začala formovať kniha,“ hovorí Andrej a jedných dychom dodáva, že na to všetko nebol len sám. 

Okolo knihy sa sformovala partia nadšencov, ktorí pomáhali s gramatikou, štylistikou, informáciami a nápadmi na vylepšenia. "Spomeniem Martina Korčáka a Luboša Precnera, pretože si to zaslúžia."

Andrej Šulka At The Beginning

Čo všetko sa v knihe dozviete? 

Pod anglickým názvom At The Beginning (v preklade Na začiatku) sa skrýva kniha v slovenčine s mnohými ilustráciami, vďaka ktorým si podľa Andreja čitateľ lepšie zapamätá obsah. 

Publikácia je určená najmä pre začiatočníkov v gastronómii a laikov – dozvedia sa napríklad o rôznych spôsoboch krájania, typoch nožov, o bylinkách a koreninách, ale aj to, ako sa vyrába víno či káva a aký servis k nim patrí. „Snažil som sa to urobiť tak, aby si tam každý niečo zaujímavé našiel,“ dodáva rodák z Považskej Bystrice.

Andrej Šulka At The Beginning krst knihy

Knihu nekrstil len tak hocikto 

Krstnými rodičmi At The Beginning sa počas slávnostného otvorenia podujatia Gastro Vianoce 2019 v Piešťanoch stali exministerka školstva Martina Lubyová, župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, moderátorka Jarmila Lajčáková-Hargašová a herec Juraj Bača, ktorí zastupovali aj Nadáciu Kvapka nádeje. „Tejto nadácii sme aj venovali časť z profitu predaja našej knihy. Krstilo sa príznačne – kávou,“ prezradil študent Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.

Kniha bude čoskoro v predaji na našom eshope. Andrejovi držíme palce!

Andrej Šulka

O Andrejovi Šulkovi 
Mladý autor a vydavateľ sa gastronómii začal venovať ako 15-ročný, keď si našiel prvú brigádu ako čašník. Odvtedy si popri štúdiu na hotelovke vyskúšal rôzne pozície v kuchyni, ale aj prácu za barom a absolvoval aj niekoľko kurzov zameraných na víno a bar. Miluje cestovanie – 3 letá strávil v zahraničí na Sardínii, Korzike a na juhu Francúzska. Okrem toho rád spoznáva nové kuchyne a tradície, užíva si adrenalín v práci, ale venuje sa aj športu, kamarátom a rodine. Inšpirujú ho osobnosti ako Gabo Kocák, Ľuboš Rácz, Erik Lorincz, Gordon Ramsay, Roman Paulus i Maroš Petrikovič.

Copyright © 2020 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved

Foto: archív A. Š.

Grilovanie

Ak sa vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi.

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info