• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

Wüsthof - profesionálna značka nožov

Kvalita vyrobená v Nemecku, v Solingene

Vášeň - Starostlivosť - Dokonalosť

Nôž...

Už odpradávna bol nôž jedným z najpoužívanejších predmetov dennej potreby. V dnešnej dobe je potreba tohto nástroja zdanlivo odsunutá do úzadia, ale stále sa jedná o najpoužívanejší nástroj v kuchyni. Nie je to ani mixér, fritovací hrniec, zázračný krájač, či iná vymoženosť, ktorá má zvýšiť hodnotu Vašej kuchyne a uľahčiť Vám život, ale práve nôž, bez ktorého to v kuchyni jednoducho nejde a nikdy nepôjde.

Ed. Wüsthof Dreizackwerk Solingen

Solingen je mesto v Nemecku, ktoré je sídlom mnohých renomovaných nožiarstiev. Dominuje mu práve firma Ed. Wüsthof Dreizackwerk Solingen.

Wüsthof je uznávaný po celom svete ako špecialista na výrobu vynikajúcich nožov. Amatérski aj profesionálni kuchári ocenia prvotriednu kvalitu kovaných nožov Wüsthof. Tieto vysoko kvalitné produkty obstáli v skúške časom po dobu viac ako 200 rokov.

Trojzubec v znaku je symbolom firemnej filozofie: Vášeň - Starostlivosť - Dokonalosť. Ide o tri hodnoty, ktorým je Wüsthof plne oddaný. Tvoria základ pre výrobu produktov a poskytujú celkovú koncepciu pre spoločnosť Wüsthof. Značka Wüsthof je synonymom výnimočnej kvality a dlhej životnosti výrobkov.

Vývoj loga spoločnosti - známeho trojzubca

Rodinný podnik od roku 1814

Prvé záznamy o spoločnosti Wüsthof siahajú až do roku 1814. V tomto roku Abraham Wüsthof založil svoju "továreň na výrobky z ušľachtilej ocele", teraz známu ako Dreizackwerk, v malej brúsiarni nazvanej "Kotten". Od tej doby je riadená ako rodinný podnik. V súčasnej dobe Wüsthof vyrába svoje nože v troch vysoko výkonných, moderných výrobných prevádzkach v Solingene. Kvalita - made in Germany. Wüsthof predáva svoje produkty vo viac než 80 krajinách po celom svete.

Od založenia sa Wüsthof vyvinul z malej brúsiarne na moderný globálny podnik. "Dreizackwerk" je jedna z popredných tovární na nože na svete. V súčasnej dobe ju spravuje už siedma generácia - Harald Wüsthof a Viola Wüsthof. Dnešní odborníci si užívajú inováciu s výhodou viac ako 200 rokov skúseností s výrobou nožov.

Pohľad na historické obrázky prvej výroby Viola Wüsthof a Harald Wüsthof

Filozofia Wüsthof

Vášeň


Nože sú pre Wüsthof vášňou už 200 rokov. Investuje do nich viac než len suroviny. Úspech značky Wüsthof je zásluhou jeho ľudí. Manažérsky tím a cca 350 zamestnancov zaisťujú, že vyrábajú vysoko kvalitné produkty. Všetci neustále spoločne pracujú na ďalších zlepšeniach dokonalosti. Cieľom je odovzdať vášeň pre nože ľuďom, pre ktorých sú vyrábané.

Starostlivosť


Vyrábať produkty s trvale vynikajúcou úrovňou kvality a dlhou životnosťou je pre Wüsthof nesmierne dôležité. Všetko začína vysoko kvalitným pôvodným materiálom, ktorý používa na výrobu nožov: chrom-molybden-vanadiovou oceľou. Tá poskytuje základ pre najdôležitejšiu vlastnosť noža - jeho ostrosť. Vedome sa riadia heslom "forma nasleduje funkciu". Výsledky sú jasne vidieť - "Jednoducho to cítite".

Dokonalosť


Do výroby nožov je zapojených viac než 40 procesov. Ultra-moderná technológia spolu s odbornými znalosťami pracovníkov tvorí úspešnú kombináciu. Zamestnanci a inžinieri Wüsthof úzko spolupracujú, vyvíjajú vlastné nové stroje a inteligentné výrobné systémy. Týmto spôsobom môžu vyrábať nože automatizovane s maximálnou dokonalosťou. Najmodernejšie postupy kontroly kvality a prísne normy kvality počas celého výrobného procesu zaručujú trvale vynikajúcu úroveň kvality.

Výroba nožov Wüsthof v súčasnosti

Najobľúbenejšie rady nožov Wüsthof


EPICURE - Buďte pôžitkár

Najnovší modelový rad nožov EPICURE kombinuje cnosti dvoch veľkých filozofií: efektívnosť a ľahkosť japonských nožov spolu s nemeckou kvalitou a bezpečnosťou.

Podrobnejšie o tejto skvelej novinke sa dočítate v tomto článku.

CLASSIC - Kovaná tradícia

Najpopulárnejšie kované nože zo sortimentu Wüsthof, to je CLASSIC - klasická konštrukcia s oceľovými nitmi a charakteristickým trojzubcom na čiernej rukoväti. Rada nožov so širokou ponukou modelov.

Perfektné spracovanie s tradičným nadčasovým vzhľadom.

CLASSIC IKON - Kovaná dokonalosť

Výrazná hlava a pätka a trojito nitované rukoväte sú tým, čo robí nože CLASSIC IKON také zaujímavé. Skutočný majstrovský kus do Vašej kuchyne.

Dizajn, ergonómia a osvedčená kvalita. Perfektná kombinácia pre potešenie z krájania.

IKON / CLASSIC IKON - Kovaný luxus

Doména každej kuchyne - nože s kovanou hlavou i pätkou a exkluzívnou rukoväťou. K dispozícii v krémovej farbe alebo z čierneho afrického dreva so žilkovaním.

Luxusný, elegantný dizajn v kombinácii s ideálnou ergonómiou a dokonalou kvalitou kovaného noža Wüsthof.

GRAND PRIX II - Kovaná funkčnosť

Full tang (ostrie prechádza až na koniec a po celej šírke rukoväte, čo zlepšuje vyváženie noža a je známkou kvality a stability) kovaného noža GRAND PRIX II bezpečne pasuje do ruky, sú jednoduché na údržbu, majú protišmykovú rukoväť a sú charakteristické lesklým logom trojzubca.

Rada modelových nožov GRAND PRIX II ponúka jedinečnú kombináciu formy a funkcie.

CULINAR - Kovaná elegancia

Celokované nože CULINAR majú celokovové jadro rukoväte, obal rukoväte z nerezovej ocele (výplň acetátový tmel), plné ochranné zakončenie (ochrana prstov).

Nože sú 100 % Made in Germany/Solingen.

Sú dokonale vyvážené, majú elegantný nadčasový dizajn.

Sú balené v kovovej darčekovej krabičke.

GOURMET - Pre domáce i profesionálne kuchyne

Univerzálna a atraktívna rada GOURMET pre domácich aj profesionálnych kuchárov.

Sortiment pre kuchárov zahŕňa nože, príslušenstvo a riešenie pre ukladanie nožov.

Nekované nože s celokovovým jadrom rukoväte noža.

PRO - Protišmykové a spĺňajúce HACCP normy

Vyrobené z vysokouhlíkovej ocele odolnej proti škvrnám. Ergonomicky tvarovaná rukoväť znižuje únavu. Rukoväť má vnútorné jadro z pevného plastu pre lepšie vyváženie noža. Vonkajší povrch rukoväte je potiahnutý mäkkým protišmykovým materiálom pre pohodlnú manipuláciu.

Nože PRO sú k dispozícii tiež vo farbách odpovedajúcich normám HACCP. Nekované nože.

SILVERPOINT - Perfektná úvodná rada

Úvodná rada nožov SILVERPOINT so zameraním na dizajn a kvalitu od samého začiatku.

Táto rada obsahuje aj praktické kuchynské príslušenstvo (paletky, vidličky, dekoračné nože, ...).

Nekované nože, kov dosahuje do polovice syntetickej rukoväte.

Typy čepelí

Nože s hladkým ostrím

Ide o najbežnejšie prevedenie. Nože s hladkým ostrím vytvárajú veľmi hladký a čistý rez. Či už krájate tvrdé alebo mäkké potraviny, nedochádza k trhaniu alebo štiepeniu. Nože používané na lúpanie majú hladké ostrie.

Nože s vrúbkovaným ostrím

Nože s vrúbkovaným ostrím sú často označované ako "nože na chlieb" alebo "vrúbkované nože". Pravidelne vrúbkované ostrie "pracuje" čisto a bezpečne pri krájaní potravín s pevnou šupkou alebo tvrdou kôrkou.

Nože s dutým ostrím

Oválne otvory v čepeli vytvárajú pri krájaní vzduchové vrecká. To zaisťuje, že sa na čepeľ nič nelepí a umožňuje jednoducho krájať tenké plátky.

Ďalšie výhody nožov Wüsthof

Mnoho nožov Wüsthof získalo certifikáciu NSF. 

NSF je hlavná americká pečať hygieny a kvality.

PEtec - nová technológia Wüsthof ponúka dokonalú ostrosť
Inžinieri Wüsthof vyvinuli novú techniku ostrenia.
Nože sú ostrejšie ako kedykoľvek predtým a udržujú si ostrosť po dlhú dobu.
Výrobné zariadenia Wüsthof v Solingene patria k najmodernejším na svete
a zaručujú výrobu šetrnú k životnému prostrediu, s efektívnym využitím
energie a surovín, zachovanie zdrojov a redukciu odpadových vôd
a výfukových plynov.

Wüsthof - to nie sú len nože, ale aj bohaté kvalitné príslušenstvo do kuchyne: brúsky, ocieľky, škrabky, brašne, bloky na nože, stojany, kuchynské nožnice a nožnice pre domácnosť, vidličky, paletky, či špeciálne nože, ako napríklad ázijské, dekoračné nože, alebo farebné nože spĺňajúce normy HACCP.

Nože a príslušenstvo Wüsthof - vysoká kvalita vyrobená v nemeckom Solingene.

Pozrite sa na našu bohatú ponuku nožov a sád Wüsthof s príslušenstvom tu.

Ak sa vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi

Autor: profikuchar.sk, všetky práva vyhradené


Zdroj: wusthof.com

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info