• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

Starostlivosť o carvingové sady - carvingové nože a dlátka

Toto špeciálne náradie - carving tools je veľmi citlivé na údržbu a pri nešetrnom zaobchádzaní by mohlo dôjsť k jeho poškodeniu. Preto veríme, že tí ktorí sa pre toto jemné umenie carvingu rozhodnú, zaobchádzajú s náradím tak, ako si to vyžaduje. Pre tých, ktorí berú carving vážne a chcú aby im ich carvingové nože a dlátka slúžili čo najdlhšie máme v nasledujúcich riadkoch pár základných informácií a rád o brúsení, údržbe a správnom držaní nožov a dlátok.

Údržba nožov a dlátok po práci: 
Po skončení práce carvingové nože a dlátka utrite vlhkou a následne suchou handričkou. Pokiaľ by bola rukoväť lepkavá od ovocných štiav, môžete použiť aj prostriedok na umývanie riadov. Nikdy však nevkladajte do umývačky riadu! Tá im môže skrátiť životnosť, pretože sú v blízkosti iného náradia, obúchavajú sa o seba a tiež im neprospieva ani silný a dlhšie trvajúci prúd horúcej vody. Náradie by nemalo byť uskladnené spolu s iným príborom a nemalo by sa taktiež o seba otierať, vhodné je poukladať carvingové náradie naspäť do ochranného obalu, najlepšie tak, aby sa ostrím nedotýkali. Pri prípadnom uvoľnení kovovej časti z rukoväte, môžete kvapnúť troška sekundového lepidla do spoja (stáva sa len výnimočne). 
Brúsenie: 
Dlátka je potrebné z času na čas pribrusovať, predovšetkým z vnútornej strany. Zľahka môžete pribrúsiť dlátka aj z vonkajšej strany, aby nevznikla jednostranným brúsením zahnutá hrana. Tá by potom ťažšie prerezávala tvrdšími šupkami napr. manga alebo melónov. Pred brúsením bridlicovú, karborundovú alebo pieskovú brúsku najprv na niekoľko minút namočte do vody. Niekto používa na brúsenie radšej jemný brúsny papier ako brúsku. 
Ideálne držanie nožov a dlátok: 
Carvingové nože držíme v podstate skoro ako ceruzku, s tým rozdielom, že ukazovák držíme na vrchu dlátka, prostredník sa opiera o bok dlátka a prstenníkom sa zľahka opierame o surovinu. Ruka je tak pri vyrezávaní pevnejšia. Držanie dlátka- hlavnou zásadou je tlačiť jedným smerom, nie napr. do suroviny a aj pod dlátko, mohlo by dôjsť k ohnutiu v spoji. Dlátka držíme rovnako ako carvingové nože. POZOR na dlhšie oblúkové rezy dlátkami tvaru U. Pri guľatých dlátkach tvaru U, v prípade tvrdej suroviny, musíte dlátko chytiť ukazovákom uprostred kovovej časti, čím ho spevníme. Inak by sa mohlo prehýbať a ísť do vrtule. Takto si pomôžete pri vyrezávaní, aby bol rez pevný a rovný. POZOR na hlbšie zárezy presahujúce obvod dlátok tvaru U. V rezoch presahujúcich obvod dlátok najprv obrežeme obvod ostrím a až potom zarežeme hlbšie podľa potreby, inak by sme v prípade okamžitého krúženia a hlbokého zapustenia dlátka, mohli poškodiť šupku bočnou stranou dlátka, kde sa už nenachádza ostrie. Informácie o tom ako sa starať, brúsiť a správne držať thajský nôž nájdete v predchádzajúcom článku na blogu profikuchar.sk

Carvingové sady rôznych veľkostí nájdete v sekcii Carving tu

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info