• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

​Móda v kuchyni: Aké kuchárske rondony sú hitom medzi kuchármi?

Predstavíme vám trendy v kuchyni. Aké farby a materiály sú dnes najpopulárnejšie?

S kuchármi sa neodmysliteľne spája biela farba – šéfkuchári sa vždy hrdo pýšili svojou kuchyňou v bielom rondone (vrchnom odeve), nohaviciach, zástere a vysokej kuchárskej čiapke. Biela farba predstavuje čistotu, precíznosť, kvalitu, a tak PÁN šéfkuchár musel byť upravený, vyžehlený a ČISTO biely.

Aj v dnešnej dobe si kuchárske remeslo zachováva v móde eleganciu, profesionálov vídame na verejných akciách či v televízii tip-top upravených v rondonoch rôznych farieb, vzorov, strihov a materiálov.

V článku sa dozviete:

  • Ktoré farby a materiály sú dnes trendy?
  • Prečo kuchári obľubujú "crazy" rondony?
  • Ako zapnúť rondon, aby bol kuchár štýlový?

Aká farba je top?

Biela už veru trochu vybledla a napriek obrovskému výberu farieb jedna vytŕča ponad ostatné. Najpopulárnejšia medzi kuchármi je dnes čierna. Hoci, pizzamajstri pre neustálu prácu s múkou z praktických dôvodov ostávajú verní bielej klasike. Tiež na súťažiach a iných verejných akciách sú kuchári stále verní bielemu rondonu.

Do kuchyne prišla farebnosť. Okrem spomínanej čiernej farby, sa hitom stáva bordová, béžová, ale najmä sivá a stále obľúbenejší denim.

Mnohé väčšie reštaurácie si zadovážia rondony na mieru podľa svojich firemných farieb. A zladia ich s kuchárskou zásterou a čiapkou.

Široké spektrum možností dnes majú aj dámy, kuchárky často siahajú po odtieňoch ružovej. Zároveň strih dámskych rondonov je prispôsobený ženskej postave, prípadne aj trochu predĺžený na spôsob tuniky.

Výnimkou nie sú ani rôzne veselé vtipné „crazy“ vzory, ktoré sú hitom najmä medzi mladými kuchármi, napr. smrtky, koláčiky, kuchynské pomôcky, maskáčový vzor. Nosia ich hlavne na pobavenie kolegov, aby vniesli do náročnej práce v kuchyni trochu odľahčenia.

Nové trendy v materiáloch

Kuchárske povolanie je náročné a nebezpečné, preto odev by mal byť pre kuchára takmer druhou kožou a ochranou pred horúcimi a ostrými nástrahami kuchyne. K obľúbeným stále patria rondony zo 100 % bavlny, no tá má aj niekoľko nevýhod. Krčí sa a horšie saje pot.

Hitom súčasnosti je mikrovlákno, čo je veľmi jemná syntetická priadza. Takýto rondon je extra ľahký, nekrčivý a nie je ho potrebné žehliť. Tiež môže byť aj vodeodolný a kuchár v ňom zostáva suchý a bez zápachu počas celej náročnej smeny aj v najhorúcejšej kuchyni. Doplnený o praktickú a príjemnú sieťovinu na chrbte je skutočne „chladivým“ trendom súčasnosti.

Novinkou na trhu sú rondony z  eukalyptového vlákna Tencel. Získava sa z dreva rýchlo rastúcich eukalyptov pestovaných na plantážach bez použitia pesticídov a hnojív. To zabezpečuje bezchybné odparovanie prebytočnej vlhkosti a pomáha udržiavať optimálnu telesnú teplotu. Látka je mäkká a príjemná na dotyk a nestráca svoje vlastnosti ani po viacerých praniach. Kuchára príjemne chladí a poradí si aj s potom a zápachom.

Dva rady či jeden?

V minulosti sa rondony zapínali jednoznačne na špeciálne gombíky. V nedávnej dobe sa stali obľúbenými aj praktické cvoky, ktoré nie je nutné pred praním dávať pracne dole. A v súčasnosti sú dizajnovým trendom aj rondony na zips, alebo s jednoradovým zapínaním v strede na spôsob klasickej košele.

Či kuchár siahne po jednoradovom alebo dvojradovom rondone, či má radšej gombíky alebo cvoky, už často závisí od jeho vlastného štýlu a vkusu. Aj tu idú výrobcovia dopredu a cvoky všívajú tak, aby boli neviditeľné a zároveň sa nedotýkali kuchárovho tela. Funkčnosť teda ide ruka v ruke s estetikou a osobnými preferenciami.

„Sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije niť.“

Čoraz obľúbenejšie sú aj rôzne strojové výšivky, ktoré slúžia najmä na reprezentačné účely. Najčastejšie ide o výšivky loga prevádzky, mena kuchára a pracovnej pozície, prípadne loga sponzorov, partnerov či zväzov (čo kuchár v danom momente reprezentuje).

Hoci je výšivku možné umiestniť prakticky kamkoľvek, muži preferujú umiestnenie na hrudník vľavo, ženy vpravo. Často sa výšivky vyskytujú aj na rukávoch, golieri alebo na manžetoch.

Copyright © 2019 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved

Autor: profikuchar.sk

Obrázky zdroj: Giblor´s, EgoChef, ChefWorks

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info