• overené zákazníkmi
  • nakupujbezpecne.sk

Ako sa správne starať o kuchárske nože?

Pre dobrého kuchára nôž nie je len pracovným nástrojom – je kúskom jeho duše, predĺženou rukou, kamarátom a niekedy aj láskou. :) Viete prečo? Pretože profesionálny kuchár sa musí dokázať popasovať s mnohým: občas bojovať s nefunkčnou rúrou, inokedy zápasiť s nekvalitnými kuchynskými nástrojmi a niekedy upiecť koláč na krivom plechu. No nikdy (NAOZAJ NIKDY) nedokáže kvalitne krájať či rezať s tupým nožom. Práve preto si mnohí profesionálni kuchári prinášajú do práce vlastné nože a tiež sa o ne sami starajú.

A pretože my sa staráme o profesionálnych kuchárov, pozbierali sme pre nich (TEDA PRE VÁS!) :) dobré rady o tom, ako sa o svoje nože starať tak, aby vám slúžili čo najdlhšie a aby vám práca s nimi prinášala len a len potešenie.

Pre profesionálneho kuchára je najlepšou investíciou kvalitný kuchársky nôž. Medzi tie najkvalitnejšie patria celokované nože, ktorých cena je síce vyššia, avšak rovnako vyššia je aj ich kvalita. Sú precízne vypracované, perfektne vyvážené v ruke, krásne na pohľad a hlavne – ich čepeľ si celé roky udržiava ostrosť skalpela. Avšak – aby si zachovali svoju kvalitu a životnosť, musíte sa o ne správne starať. Takže ako na to?

Čistiť, čistiť, čistiť, ...

Veľmi dôležité je nôž vždy vyčistiť hneď po použití a nenechávať ho mokrý. Umyte nôž v teplej mydlovej vode vlhkou handričkou. Následne ho nezabudnite ihneď dôkladne osušiť. Hoci je možné umývať nože aj v umývačke riadu (okrem tých s drevenou rúčkou), určite to neodporúčame! Počas umývania sa môžu čepele nožov o seba udierať a poškodiť sa. Tiež agresívne potraviny a čistiace/leštiace prostriedky môžu nože poškodiť a spôsobiť tvorbu hrdze. Zaujímavý je výrok šéfkuchára Masaharu Morimoto: „Japonskí šéfkuchári veria, že pri varení vchádzajú ich duše do ich nožov. Svoju dušu by ste predsa nevkladali do umývačky riadov!“ :)

Extra triedu tvoria nože z damaškovej ocele. Tie je potrebné po použití umyť horúcou vodou, poriadne osušiť a pravidelne potierať tenkou vrstvou oleja. Použiť môžete olivový, rastlinný, repkový alebo slnečnicový olej.

Ak má nôž drevenú rúčku, nezabúdajte sa starať aj o ňu. Pravidelné potieranie olivovým olejom zabráni jej vysušeniu a popraskaniu.

Nezabudnite na správne skladovanie

Pri skladovaní nožov je dôležité, aby zostali čepele chránené. Pri kontakte noža o nôž alebo iné povrchy môže dôjsť k poškodeniu ostria alebo otupeniu.

Pri prenášaní nožov odporúčame používať ochranu ostriaobal (brašňa na nože), puzdro alebo kuchársky kufrík – ochránite tak čepeľ noža aj seba. Pre trvalé skladovanie sú vhodné organizéry do zásuvkymagnetické lišty na stenu či drevené bloky, v ktorých sú nože chránené, no zároveň po ruke. Bloky je možné kúpiť v rôznych farbách a dizajnoch, takže štýlovo dotvárajú vzhľad celej kuchyne.

Na záver vždy prebrúsiť

K starostlivosti o nože patrí aj ich pravidelné brúsenie a ostrenie.

Rozdiel medzi brúsením a ostrením je nasledovný: Brúsenie udržiava vybrúsené ostrie a zarovnáva mikroskopické zúbky a trhlinky v čepeli, no neodstraňuje oceľ. Môžete ho vykonávať často, aj po každom použití. Ostrenie je komplexnejšie, odoberá oceľ a vytvára nový okraj, preto je vhodné vykonávať ho len raz, maximálne dvakrát za rok. Ak budete nože udržiavať v dobrom stave a pravidelne ich brúsiť, predídete nutnosti častejšie ich ostriť.

Existuje niekoľko spôsobov ako udržiavať nože ostré. Najjednoduchšie je zadovážiť si ručnú alebo elektrickú brúsku. Brúsky majú prednastavené uhly brúsenia, a preto stačí, ak nôž niekoľkokrát pretiahnete cez zárez smerom k sebe.

Ďalšou, trošku zložitejšou možnosťou, je ocieľka. Pri ostrení držíte nôž tak, aby s ocieľkou zvieral uhol 20 stupňov a prechádzate nožom po ocieľke z oboch strán.

A nakoniec pre skúsenejších „brúsičov“ sú tu brúsne kamene. Pred použitím ponoríte brúsny kameň do vody a následne prechádzate čepeľou noža plynulým pohybom po kameni z oboch strán.

Podrobnejšie informácie o brúsení nožov sa dozviete v tomto článku.

Keď si to zhrnieme, malo by to vyzerať takto: po použití nôž umyť, vysušiť, nabrúsiť a bezpečne uložiť :)

Vďaka správnej starostlivosti vám vaše nože vydržia veľmi dlho v super kondícii. Oplatí sa investovať do kvalitného noža, ale aj jeho ochrany a starostlivosti. Váš nôž sa vám poďakuje dlhou životnosťou a skvelými schopnosťami. :)

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi.

    Copyright © 2018 Profi Vision, s. r. o., All rights reserved.

    Zdroj: profikuchar.sk, wusthof.com

    Obrázky zdroj: wusthof.com, istockphoto.com

Kategórie článku

Profi Vision s.r.o., Seberíniho 8, Bratislava 82103, +421904095654, profikuchar@profikuchar.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info